Yacht Park Gdynia Apartament

Port Morski w Gdyni

Nie da się ukryć, że port morski w Gdyni jest jedną z największych atrakcji turystycznych tego miasta. To prawdziwa gratka dla wielbicieli morza, statków i widoku kutrów oraz jachtów. W Gdyni tych atrakcji nie zabraknie.

Znajdujący się tam port powstał w latach 20-tych XX wieku, z założenia miał pomóc w rozwoju handlu ale i wspomagać żeglugę po polskiej stronie Bałtyku. Gdynia była wtedy niewielką osadą rybacką, po budowie portu stała się znaczącym miastem na mapie naszego kraju.

Obecnie cieszy się ona jednym z najnowocześniejszych portów na polskim wybrzeżu, cumują tam znane statki, w tym statek-muzeum ORP Błyskawica oraz prawdziwa perełka dla turystów: Dar Pomorza.

Promenada Królowej Marysieńki

Gdzie na spacer w Gdyni? Oczywiście na Promenadę Królowej Marysieńki, najbardziej reprezentacyjny deptak miasta. Czyje imię nosi Promenada Królowej Marysieńki? Kim była owa Marysieńka, skąd ją znamy?

Oczywiście z historii, to żona króla Polski Jana III Sobieskiego. Promenada znajduje się w Orłowie, znanej nadmorskiej dzielnicy Gdyni. Prowadzi prosto na Molo z Orłowie, jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych miasta. Po drodze na turystów czekają piękne widoki, w tym możliwość podziwiania Zatoki Gdańskiej, a przy dobrej pogodzie nawet miasta Hel!

Przy Promenadzie znajduje się wiele sklepików z pamiątkami oraz punktów gastronomicznych. Będąc w Gdyni nie zapomnij zaplanować spaceru promenadą, niezapomniane wrażenia gwarantowane!
Noclegi w Yacht Park Apartament w Gdyni

Molo w Orłowie

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji turystycznych Gdyni jest Molo w Orłowie. To drewniany pomost o długości około 180 metrów. Znajduje się w południowej, nadmorskiej dzielnicy miasta. Czy molo może konkurować z sopockim?

Owszem, wiele osób twierdzi, ze gdyńskie molo jest o wiele bardziej kameralne, co przemawia na jego korzyść. Widoki z mola są niesamowite: można podziwiać z niego zarówno Zatokę Gdańską, jak również cały Półwysep Helski. Z mola doskonale widać Klif Orłowski i Kępę Redłowską, kolejne znane symbole Gdyni.

Molo jest jednym z ulubionych miejsc na spacery gdynian, jest uwielbiane przez turystów, w okolicy mola znajdują się szerokie, piaszczyste plaże, pozwalające na beztroskie wypoczywanie nad brzegiem Bałtyku.

Okręt ORP „Błyskawica”

Na gdyńskim nabrzeżu znajduje się wyjątkowy statek. To statek muzeum: ORP Błyskawica. Słynny niszczyciel ma niezwykle ciekawą historię. Służył bowiem w okresie II wojny światowej wojskom alianckim aż do jej zakończenia w maju 1945 roku.

Nazywany jest szczęśliwym okrętem, został trzykrotnie bardzo poważnie uszkodzony w trakcie działań wojennych ale przetrwał do dnia dzisiejszego. Wrócił do kraju dwa lata po wojnie, w lipcu 1947 roku i przez kolejnych 20 lat pozostawał w czynnej służbie. Niestety w 1967 roku w historii statku zapisała się tragedia: w trakcie ćwiczeń na statku miał miejsce wybuch.

ORP wycofano ze służby i nadano mu miano statku-muzeum. Jest jednym z najchętniej odwiedzanych muzeów na terenie Trójmiasta.

Plaża w Gdyni

Plaże są jednym z najważniejszych miejsc w miejscowościach nadmorskich. Gdynia może szczycić się wieloma pięknymi plażami, zachwycającymi czystością oraz miękkością piasku.

Piękna plaża w Gdyni znajduje się w centralnej części gdyńskiego wybrzeża, zlokalizowana jest w dzielnicy Orłowo, niedaleko gdyńskiego portu. W niedalekiej odległości znajduje się wiele atrakcji turystycznych miasta, w tym Kępa Redłowska, Klif Orłowski oraz molo w Orłowie. Niedaleko plaży miejskiej znajdziemy także atrakcje dla najmłodszych, w tym plac zabaw oraz słynne Akwarium Gdyńskie.

Warto zobaczyć również inne plaże w tym mieście, na uwagę zasługuje plaża Redłowska oraz plaża Babie Doły, z jakiej doskonale widać Torpedownię Hitlera, jedną z ciekawych atrakcji Trójmiasta.